Giriş Yap

Mail Adressiz Almıyoruz

Üye Ol

http://unidestek.com/
Başlamadan önce şartlar ve koşullar sözleşmemizi ve gizlilik ve cookie politikamızı okumanızı öneririz.
AD AREA
AD AREA

13.MOSDER Tasarım Yarışması, 2017 Ödüllü Yarışmalar

Yarışma İsmi: 13.MOSDER Tasarım Yarışması
Yarışmayı Düzenleyen: Türkiye Mobilya Sanayiciler Derneği
Kimler Katılabilir: Yarışmaya Üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği bölümlerinden 1., 2., 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri katılabilirler. Katılımcıların yarışma başvuru tarihinden 6 ay öncesine kadar, üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği bölüm öğrencisi olduklarını belgelemeleri gerekmektedir.

Yarışma Kategorileri

1. Oturma - Dinlenme Kategorisi

(Oturma grubu, koltuk, kanepe, dinlenme kanepeleri vb.)

2. Depolama, Koruma, Düzenleme Kategorisi

(Yemek odasında bulunan mobilyalar)

3. Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar Kategorisi

(Sehpa, Kütüphane, Ayakkabılık, TV Ünitesi, Askılık, Kitaplık, Telefonluk, Portmanto, Masa, Sandalye vb.)

4. Uyuma Kategorisi

(Yatak odasında bulunan mobilyalar)

5. Genç Odası Kategorisi

(Genç odasında bulunan mobilyalar)

6. Engelliler İçin Ev Mobilyası Kategorisi


ÖDÜLLER

1. Aşama: Bu aşamada dereceye giren Oturma–Dinlenme, Depolama-Koruma Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya veAksesuar, Uyuma, Genç Odası kategorilerinde finale kalan finalistlere 3000’er TL; Engelliler İçin Ev Mobilyasıkategorisinde finale kalan finalistlere ise 6000’er TL ödenecek ve sertifika verilecektir.

2. Aşama: Bu aşamadaki her bir finalist (eğer projeyi üreten MOSDER üyesi firma tasarımı satın almak isterse)MOSDER üyesi firma ile finalist arasında 1000.EUR tasarım bedeli karşılığında sözleşme imzalanacaktır. Bu sözleşmekarşılığında tasarım hakları ilgili Finalist tarafından MOSDER üyesi firmaya devredilecektir. MOSDER üyesi firma butasarım karşılığında Finalist’e tasarım bedeli olarak nakden ve defaten 1000.EUR ödeyecektir. İş bu şartname ilefinalistler 1000.EUR karşılığında tasarım hakkını MOSDER üyesi firmaya devretme yükümlülüğünü önceden taahhüt vekabul etmiş olurlar.

Ayrıca, Oturma–Dinlenme, Depolama-Koruma-Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Uyuma, Genç Odasıkategorilerinde birinci seçilen tasarımların sahiplerine 3000’er TL; Engelliler İçin Ev Mobilyası kategorisinde birinciseçilen tasarımın sahibine ise 6000 TL ödenecektir.

Tasarım Tescil Belgesi: 13. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması 1. Aşama Jüri Değerlendirmesi’nde finale kalan18 Proje, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylı " Tasarım Tescil Belgesi" almaya hak sahibidir.18 finalist projenin endüstriyel tasarım tescil işlemlerinin Finalistler adına ADRES PATENT firması tarafındanyapılabilmesi için kendilerinden talep edilecek vekâletname ve T.C. kimlik fotokopilerini Ağustos 2017 içerisindeMOSDER’in yönlendirdiği ADRES PATENT Yetkililerine iletmeleri gerekmektedir.

Üniversite Ödülü: 13. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı,Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, Orman EndüstriMühendisliği bölümlerinden 1., 2., 3. ve 4. sınıf lisans öğrencilerikatılabilirler. Yarışma kapsamında en çok proje başvurusunun geldiği üniversiteye 10.000 TL ödül verilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 07 Temmuz 2017
Başvur

Yorum Yapın

Yorumlar


Popüler


Hello Summernote