Giriş Yap

Mail Adressiz Almıyoruz

Üye Ol

http://unidestek.com/
Başlamadan önce şartlar ve koşullar sözleşmemizi ve gizlilik ve cookie politikamızı okumanızı öneririz.
AD AREA
AD AREA

Genç Bak-İş 2 Projesi 81 İlden Katılımcılarını Arıyor

Pi Gençlik Derneği, Bornova Belediyesi (İzmir) ve Bornova Gençlik Meclisi ortaklığında yürütülen, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından “Erasmus Plus (KA3) Yapılandırılmış Diyalog: Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcılar Arasında Toplantılar” programı kapsamında desteklenen Genç Bak-İş 2 Projemiz için Türkiye' nin 81 ilinden katılımcılar aranıyor…

Genç Bak-İş 2 Projesi ile 81 ilden 18-30 yaşları arasındaki sivil toplum temsilcisi 81 genç, 3 farklı bölgesel toplantı ve 1 Ulusal Zirve ile mesleki eğitim üzerindeki engelleri tartışıp, bu konuda bir gençlik politikası üretecek ve ilgili karar alıcılara sunacak.

Genç işsizliğinin, gerek Avrupa gerekse Türkiye için her geçen gün büyüyen bir sorun olmasıyla birlikte; iş gücü piyasası, mesleki ve teknik eğitim almış nitelikli personel bulamamaktan şikâyetçi. İş gücü piyasasında arz ve talep arasında göze çarpan uyuşmazlık; bu sorunun temeline inmemiz gerektiğini düşündürtüyor. Bu durum sonucunda ülkemizde mesleki eğitimin yaygınlaşması ve daha nitelikli hale gelmesi için gençlere yönelik bir politika oluşturulması gerekliliği doğmuştur ve bu doğrultuda gençlerin fikir ve görüşleri alınarak politika önerisinin belirlenmesi en doğru adımdır.

Yapılacak olan bölgesel toplantılar ile katılımcılar genç işsizliği, nedenleri, mesleki eğitim ve genç işsizliği konularında farkındalık atölyelerine katılacak ve ayrıca gençlik politikası, kampanya oluşturma ve yönetme konularında eğitimler alacaklar.

Genç Bak-İş 2 projemiz üç bölgesel toplantı ve bir ulusal zirve olacak şekilde gerçekleştirilecektir. Yapılacak bölgesel toplantıların tarihleri aşağıdaki gibidir;

I. Bölgesel Toplantı 06-09 Temmuz 2017
II. Bölgesel Toplantı 20-23 Temmuz 2017
III. Bölgesel Toplantı 03-06 Ağustos 2017

Bölgesel toplantıların hepsi İzmir ilinde gerçekleşecektir. Her bölgesel toplantıda aynı eğitim programı uygulanacaktır. Hangi bölgesel toplantının tarihi sizin için uygun ise o tarihi seçebilirsiniz.

Katılımcı Profili
- Yaşadığı ilde sivil toplum çalışmalarında aktif yer alan
- 18-30 Yaş arasında
- Toplantıya bir sivil toplum kuruluşunu temsilen katılabilecek
- Bölgesel toplantıların ardından temsil ettiği ilde anket çalışmaları yapabilecek
- Proje için sosyal medyadan yürütülecek kampanyaya destek verebilecek
- Yaratıcı ve bu projeye katılma/uygulama konusunda motivasyonu yüksek

UYARILAR:
Projeye başvuracak katılımcılar; bölgesel toplantılarda alacakları eğitimler doğrultusunda temsil ettikleri kurum içerisinde ve o kurumların desteği ile kendi yerellerinde proje kapsamında oluşacak kampanyanın yaygınlaştırılması ve yürütülmesinden sorumlu olacaktır. Ayrıca her katılımcının yine temsil ettiği ilde 15 rehberlik öğretmeni / uzmanına belirtilecek anketi ilgili hedef grubuna uygulaması beklenmektedir. Proje süresince derneğimiz ile sağlıklı bir iletişim kuracak ve tüm proje katılımcılarının ortak belirleyeceği sorumlulukları yerine getirecek katılımcıların yer almasına özen gösterilecektir.

* Projenin tüm katılımcılarına proje ortakları adına ve proje kapsamında (Youthpass) katılım belgesi verilecektir.
* Başvurusu kabul edilen katılımcıların hem bölgesel toplantıya hem de ulusal zirveye katılması beklenmektedir. Ulusal zirve Kasım 2017' de gerçekleşecektir.
* Konaklama ve yemek masrafları proje ortakları tarafından karşılanacak olup katılımcıların seyahat giderleri belirlenen üst sınır dâhilinde karşılanacaktır.
* Başvuru formunda yazdığınız tüm bilgiler gizli tutulacaktır. Katılım durumunuz, sorulara verdiğiniz yanıtlar çerçevesinde değerlendirilecektir.
* Başvuracak adayların bireysel başvuruları kabul edilmeyecek olup, resmi/resmi olmayan gençlik grubu, öğrenci kulübü, gençlik kuruluşu, meslek odalarının gençlik temsilcisi vb. Sivil Toplum Örgütleri’nden katılım göstermeleri gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 11 Haziran 2017
Başvur

Yorum Yapın

Yorumlar


Popüler


Hello Summernote