Giriş Yap

Mail Adressiz Almıyoruz

Üye Ol

http://unidestek.com/
Başlamadan önce şartlar ve koşullar sözleşmemizi ve gizlilik ve cookie politikamızı okumanızı öneririz.
AD AREA
AD AREA

Yıllarca Hayali Kurulan Üniversite Hayatı Boyunca Her Öğrencinin Yaptığı 11 Hata


1. Sınavları son güne bırakmak yapacağınız en büyük hatalardan biri. Sınavdan 1 gece önce 300 sayfalık kitabın tamamıyla karşı karşıya kalırsanız böyle kafanızı taşlara duvarlara vurursunuz!

Sınavları son güne bırakmak yapacağınız en büyük hatalardan biri. Sınavdan 1 gece önce 300 sayfalık kitabın tamamıyla karşı karşıya kalırsanız böyle kafanızı taşlara duvarlara vurursunuz!

Unutmayın! Lise değil burası, öyle 3 sınav olsun konuları 3'e bölelim yok. Günü gününe çalışmıyorsanız bari 1 hafta önceden başlayın.

2. Üniversite hayatını sadece okula gidip derse girmek sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Sadece derse girmek hiçbir zaman yeterli olmayacak. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmelisiniz, stajlar yapmalı, eğitimlere katılmalısınız.

Üniversite hayatını sadece okula gidip derse girmek sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Sadece derse girmek hiçbir zaman yeterli olmayacak. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmelisiniz, stajlar yapmalı, eğitimlere katılmalısınız.

3. Yoklama alan derslerde, kağıdı arkadaşlarınıza imzalatmak ilk başta mantıklı gelecek. Sınıf kalabalıksa yakalanma ihtimaliniz zor. Ama ya deneme amaçlı ismi söylenen kişi siz çıkarsanız. Hem sizin hem de imzalayan kişinin başı belaya girer.

Yoklama alan derslerde, kağıdı arkadaşlarınıza imzalatmak ilk başta mantıklı gelecek. Sınıf kalabalıksa yakalanma ihtimaliniz zor. Ama ya deneme amaçlı ismi söylenen kişi siz çıkarsanız. Hem sizin hem de imzalayan kişinin başı belaya girer.

4. Arkadaşlarınla bir gün önceden derse girmemeye karar vereceksin. Hatta ilk başta cazip bile gelecek. Ama sınav dönemi gelip çattığında konuları nasıl halledersin bilmem.

Arkadaşlarınla bir gün önceden derse girmemeye karar vereceksin. Hatta ilk başta cazip bile gelecek. Ama sınav dönemi gelip çattığında konuları nasıl halledersin bilmem.

5. Vicdanın el vermeyecek, okula gittin. Ama bu sefer de derse girmedin. Ne anlamı kaldı okula gitmenin. Okulun sadece havasını soluyarak o dersleri veremezsin, okulu bitiremezsin.

Vicdanın el vermeyecek, okula gittin. Ama bu sefer de derse girmedin. Ne anlamı kaldı okula gitmenin. Okulun sadece havasını soluyarak o dersleri veremezsin, okulu bitiremezsin.

Hayallerine ulaşmak için o diplomayı alamazsın. Bizden söylemesi.

6. Okula gelmeye başladın, derse de girdin, ama not tutmuyorsun. Çünkü neden tutasın ki. Bulursun zaten! Ama unutma o bulduğun notlar asla tam olmayacak.

Okula gelmeye başladın, derse de girdin, ama not tutmuyorsun. Çünkü neden tutasın ki. Bulursun zaten! Ama unutma o bulduğun notlar asla tam olmayacak.

Tutan boşuna mı uğraştı, haliyle bazı soruları kendine ayıracak...

7. Dersi veren akademisyenle iddialaşma, ukalalık yapma. Bir gaza gelirsin yaparsın, sonra da kendini direk disiplinde bulursun, sonra da uzaklaştırma da.

Dersi veren akademisyenle iddialaşma, ukalalık yapma. Bir gaza gelirsin yaparsın, sonra da kendini direk disiplinde bulursun, sonra da uzaklaştırma da.

Gerçekten derdin büyükse, ders dışında konuş olmadı mı danışmanınla görüş. Artık dekanlık filan devam edersin.

8. Eğer dersinizde küçük sınavlar (quiz'ler) varsa, bunların final notuna yüzdesi çok düşüktür. Haliyle bu sınavlara çalışmak hatta girmek bile angarya olarak gelebilir.

Eğer dersinizde küçük sınavlar (quiz'ler) varsa, bunların final notuna yüzdesi çok düşüktür. Haliyle bu sınavlara çalışmak hatta girmek bile angarya olarak gelebilir.

Ama dönem sonunda 5 puana ihtiyacınız olunca keşke o sınava girseydim diyeceksiniz.

9. Özellikle ilk yıllar, özgürüm ben havalarına girip, her gün başka maceraya atılacaksın. Ama buna bir son vermezsen o okul 10 yılda bitmez.

Özellikle ilk yıllar, özgürüm ben havalarına girip, her gün başka maceraya atılacaksın. Ama buna bir son vermezsen o okul 10 yılda bitmez.

10. Üniversitenin de liseye benzediğini düşünmek bile büyü hata. Ne insanların ne de derslerin liseyle hiçbir alakası yok. Buranın kuralları çok daha farklı.

Üniversitenin de liseye benzediğini düşünmek bile büyü hata. Ne insanların ne de derslerin liseyle hiçbir alakası yok. Buranın kuralları çok daha farklı.

Bir an önce yeni kuralları ve yöntemleri öğrenmelisin. Yoksa uyum sağlamak çok zorlaşır.

11. Liseden sonra gelen makyaj ve sakal serbestliği, tüm öğrencilere zor anlar yaşatır. Her üniversite öğrencisi bir gün boya küpüne/mağara adamına dönüşür.

Liseden sonra gelen makyaj ve sakal serbestliği, tüm öğrencilere zor anlar yaşatır. Her üniversite öğrencisi bir gün boya küpüne/mağara adamına dönüşür.

Tags

Yorum Yapın

Yorumlar


Popüler


Hello Summernote